والیبال

والیبال

والیبال

والیبال چیست؟

فدراسیون والیبال ایران,فدراسیون جهانی والیبال,نتایج والیبال,والیبال ویکی پدیا,والیبال چیست,ورزش والیبال,تحقیق والیبال,تاریخچه والیبال

اصطلاح والیبال ( Volleyball) از ترکیب دو بخش والی (Volley) به معنای رگبار یا شلیک به‌ طور دسته‌ جمعی و بال ( Ball) به معنای توپ و گلوله، ایجاد شده است. در زمان ابداع والیبال، این بازی را مینتونت ( Mintonette) می نامیدند.والیبال (Volleyball) یکی از ورزشهای گروهی است که با توپ انجام می شود. زمین والیبال دارای ابعاد مشخصی است که بوسیله تور به دو قسمت تقسیم می شود.هدف بازی در این ورزش، این است که، توپ از بالای تور به زمین حریف فرستاده شود. در این بازی، توپ باید حد اکثر با سه ضربه از بالای تور به زمین مقابل فرستاده شود. این رشته ورزشی که تعداد بازیکنان هر تیم در هر نیمه ۶ نفر است، برای همه گروهای سنی از هر دو جنس زن و مرد برگزار می شود. والیبال یک ورزش گروهی است که در آن بازیکنان هر تیم در دوسوی یک تور قرار گرفته و سعی می‌کنند تا توپ را با گذراندن از تور در زمین تیم مقابل فرود آوردند.

* والیبال ورزشی پرطرفدار است که در آن تیمها به‌وسیله یک تور از هم جدا شده‌اند توپی را با زدن ضربه میان دو تیم رد و بدل می‌کنند. هر تیم برای رد کردن توپ به سوی دیگر تور، تنها اجازه سه بار ضربه زدن را دارد. به هنگام برخورد توپ به زمین حریف یا در اثر خطای یک تیم، امتیازی به تیم مقابل داده می‌شود. در آغاز برای بازی والیبال قوانین خاصی تدوین نشده بود، هر فرد و در هر کشوری به میل خود و به طریق مختلف با توپ بای می کردند. رفته رفته والیبال در مناطق و نواحی مختلف جهان گسترش می یافت. همچنان که هر ابداع یا اختراعی در آغاز با نواقص همراه بوده و به مرور زمان تکمیل و رفع نواقص می شود، والیبال نیز ازاین قاعده مستثنی نبود و کم کم قوانین برای این بازی وضع شد و روش ها و حرکات تکنیکی جایگزین حرکات قبلی گردید. این رشته ورزشی که تعداد بازیکنان هر تیم در هر نیمه ۶ نفر است، مورد علاقه اقشار مختلف بوده و برای همه گروهای سنی از هر دو جنس زن و مرد برگزار می شود.

اخبار ورزشی