مصائب بازی بدون تماشاگر برای پرسپولیس

مصائب بازی بدون تماشاگر برای پرسپولیس

– محرومیت هواداران پرسپولیس برابر لخویا می‌تواند دردسرهای بزرگی برای سرخپوشان به همراه داشته باشد.

– به گزارش سایت ورزش ها، به نقل از ورزش سه،  کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای به اطلاع فدراسیون فوتبال ایران رساند که پرسپولیس از حضور تماشاگرانش در بازی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا محروم شده و باید بدون حداقل ۸۰ هزار هوادار متعصب خود پذیرای لخویا باشد.


– دلیل این رای AFC استفاده‌ی هواداران پرسپولیس از مواد آتش‌زا عنوان شده است. پرسپولیس زمان برگزاری این بازی را طوری تنظیم کرده بود (ساعت ۱۹:۳۰ روز سه‌شنبه ۲ خرداد) که ادارات و… تعطیل شده باشند تا هواداران از این بازی استقبال کنند و اکنون پروژه حمایت از سوی هواداران برای تحت تاثیر قرار دادن حریف قطری به شکست انجامیده است.


– با این حال، صدور این رای پرسپولیس را از چند نظر دچار مشکلات جدی می‌کند که مهمترین آن بحث مالی خواهد بود.  پرسپولیس از میزبانی بازی با الریان یک میلیارد و دویست میلیون تومان درآمدزایی کرده بود. آنها از میزبانی بازی برابر الهلال که در مسقط برگزار شد نیز رقم قابل توجهی کسب درآمد کرده بودند. به این ترتیب قرمزها باید قید درآمدی دست‌کم یک میلیارد تومانی را بزنند، پولی که با توجه به وضعیت مالی بغرنج‌شان می‌توانست به کارشان آمده و بخشی از طلب‌های باشگاه را جبران کند.

 


– فروش بلیت با میانگین قیمتی ۱۵ هزار تومان و همچنین اجاره پارکینگ استادیوم و بوفه و … باعث می‌شد تا در صورت حضور هواداران این دیدار برابر سرخپوشان با منابع مالی مناسبی همراه شوند که درآمد این باشگاه را در این دیدار به بیش از یک میلیارد برآورد می‌کرد.


– بحث دیگری که غیبت و محرومیت هواداران برای این تیم در پی خواهد داشت به مسائل روانی این غیبت مرتبط است. پرسپولیس در حالی باید به مصاف لخویا برود که تیم قطری یکی از مقتدرترین تیم‌های غرب آسیا است. آنها در گروه استقلال خوزستان بودند و به راحتی از گروه خود صعود کردند، بدون باخت و با ۱۴ امتیاز. آنها با ۱۵ گل زده قوی‌ترین خط حمله‌ی غرب آسیا را در اختیار دارند. لخویا در ۲۶ بازی لیگ ستارگان قطر نیز تنها با یک شکست قهرمان شد. این تیم رقابت تنگاتنگی با السد داشت، تیمی که استقلال به لطف حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر به سختی از سدش گذشت- با برتری در ضربات پنالتی. بزرگترین شانس پرسپولیس برای مقابله با لخویا حضور همین تماشاگران بود. از یاد نباید برد که پرسپولیس در دیدار قبلی خود برابر این تیم علیرغم روزهای پرنوسان و عملکرد ضعیفی که در لیگ داشت توانست در استادیوم آزادی و به راحتی با سه گل به برتری دست یابد. اتفاقی که لخویا را در بدو حضورش در تهران و استادیوم آزادی با توجه به سابقه بازی‌شان در استادیوم ۳۰ هزار نفری خود که تماشاگر زیادی را به همراه نداشت با شوک مواجه کرده بود و ماحصل آن یک برد شیرین بود. هرچند پرسپولیس در بازی برگشت برابر این تیم با شکست همراه شد و نشان داد که پتانسیل حاصل از حمایت و تشویق هواداران در آن برد خانگی بی‌تاثیر نبوده است.

Share this post

Comments (4)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *