فوتبال

فوتبال

فوتبال

ورزش فوتبال چیست و چگونه به وجود آمد؟

فوتبال

این بازی جذاب و پر طرفدار و هیجان انگیز، معجزه ای است به نام ”فوتبال، ورزشی است که فکر را در وجود تمرین کننده آن به کار می اندازد،این ورزش به بدن ورشکار هوشیاری و طریق فرمان دادن به پاها را می آموزد.به دلیل آنکه موقعیت ها، در این بازی، دقیقه به دقیقه و لحظه به لحظه در تغییر است، نرمش و انعطاف پذیری جسمی و فکری به بازیکن می دهد وهربازیکنی مجبور است از این نرمش و انعطاف برای موفقیت بیشتر، استفاده کند.در یک کلام، فوتبال، یک بازی، یک ورزش و یک کار اجتماعی و گروهی است. فوتبال نوعی بازی با توپ است که ۲ تیم ۱۱ نفری در آن شرکت دارند.از هر تیم یک نفر در میان دروازه می ایستد و بقیه اعضای تیم تلاش می کنند با همکاری یکدیگر توپ را وارد دروازه حریف کنند . هر تیم که بیشترین توپ را از خط دروازه حریف عبور دهد برنده بازی است.

* واژه فوتبال ترکیبی از دو جزء پا ( foot) وتوپ (ball) می باشد. دو تیم یازده نفر در یک زمین با اندازه های معین، درصدد رساندن توپ به دروازه مقابل هستند و هیچ یک از افراد، بجز دروازه بانها، حق استفاده از دست را ندارند. فوتبالی که امروزه شاهد آن هستیم تاریخی چند هزار ساله دارد. چین، یونان، مصر و روم باستان زادگاه های اولیه فوتبال بوده اند.

فوتبال

تحقیقات نشان می دهد که ملل مختلف هزاران سال قبل از میلاد بازیهای شبیه این بازی داشته اند. کشیشی به نام اشپانوت از اهالی آلمان، پژوهشهایی درباره فوتبال به عمل آورده است. او می گوید: « طبق نوشته های هوم، نویسنده و شاعر یونانی، در قاره گم شده آتلانتیس، ورزشگاه عظیمی بوده که تماشاگران زیادی جهت تماشای توپ گرد، در آن جمع می شدند.»، بازی “فوتبال” ورزشی است تیمی که در آن دو گروه یازده نفره در مقابل هم بازی می‌کنند و اغلب آن را پرطرفدارترین ورزش جهان می‌دانند، ورزش فوتبال در گذشته و در دوران قدیم که تازه اختراع شده بود به شکل امروزی بازی نمی شد و در این فاصله دچار تغییرات زیادی شده و به مرور زمان با وضع قوانین و مقررات مورد نیاز، به شکل ورزش قانونمند امروزی درآمده است.

اخبار ورزشی